Widok na góry.
Podróże

Morskie Oko | Gdzie zjeść na Krupówkach?

MORSKIE OKO

W celu uniknięcia tłumów, już o godzinie 7 staliśmy na parkingu w Palenicy Białczańskiej gotowi do drogi 😊Droga prowadząca do Morskiego Oka.

Drogę pokrywa asfaltowa nawierzchnia, z lekkim nachyleniem, ciągnąca się przez las 🌲 Przez kilkanaście metrów wyłożona kostką.

Tutaj wozy kończą swoją podróż i dalej trzeba iść pieszo 👹

Po drodze znajdziemy kilka tablic zawierających ciekawe informacje dotyczące terenu wokół Morskiego Oka.Tablica informacyjna "Warna".

W innych częściach TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) również znajdziemy interesujące tablice informacyjne np. „Dlaczego las potrzebuje martwych drzew?”. Zawsze warto poczytać 📕Tablica informująca "Dlaczego las potrzebuje martwych drzew?"

A Wodogrzmoty Mickiewicza słychać już było z daleka 🌊Zdjęcie przedstawiające Wodogrzmoty Mickiewicza - wodospad.

Całą drogę było dosyć chłodno i mgliście, dlatego z początku byliśmy lekko zawiedzeni widokami, lecz później troszeczkę się rozpogodziło i było widać prawie całe szczyty 😉Widok na Morskie Oko.

Było kilka stopni na plusie a pewien turysta chodził boso po tych kamyczkach…. BOSO 😮Morskie Oko.

Dziewczyna siedząca na wózku, odwrócona plecami. W tle zamglone Morskie Oko.

Dziewczyna siedząca na wózku, odwrócona plecami. W tle zamglone Morskie Oko.

Całą drogę powrotną lał deszcz, więc cieszyliśmy się, że wyszliśmy tak wcześnie rano ☔ Jakby zaczęło padać w drodze na góre to z pewnością byśmy zawrócili 🙈

Gdzie zjeść na Krupówkach?

Pierwszą restauracją, którą wybraliśmy była Stek Chałupa. Wszystko przepyszne. Na kwaśnicę koniecznie musicie przyjść 🍚

Minusem jest niedostosowanie - do wejścia prowadzą schody i w środku też są trzy schodki prowadzące do sali. Na pocieszenie, są stoły na zewnątrz, więc jak jest ciepło to super opcja 😊
Menu restauracji "Stek Chałupa".

Lubicie kwas chlebowy? Ja jestem zdecydowanie na nie, okropność 😔Kolaż dwóch zdjęć przedstawiający kwaśnicę oraz żeberka z frytkami podane na desce.

Druga restauracja znajduje naprzeciwko poprzedniej – Owczarnia. Tutaj również pyszne jedzenie, ładnie podane i ciekawe menu z ciupagą 👍Menu restauracji "Owczarnia".

Pieczone ziemniaki z piersią z kurczaka.

Nasz hotel położony był na obrzeżach Zakopanego. Kraina Smaku jest oczywiście dostosowana – w budynku znajduje się winda, jednakże w łazience było dosyć ciasno. Jedzenie takie sobie, choć śniadania w porządku 😉Widok z okna hotelowego na góry.

Pod każdym względem był to perfekcyjny wyjazd. Miło spędzony czas, piękne widoki, świeże powietrze i odpoczynek od codzienności – już mocno tęsknie i z chęcią bym wróciła 💗

Przyznaj się, ile razy byliście nad Morskim Okiem❔

Skip to content