Książki

Radek Kotarski „Nic bardziej mylnego” | „Włam się do mózgu”

Popularny bank… różowe logo… reklama… na pewno kojarzycie 💁‍♂️

 

„Nic bardziej mylnego. Radek Kotarski obala 58 popularnych mitów”

Polecam pozycję, jako okazję do zapoznania się z różnymi faktami i poszerzenia wiedzy. O niektórych mitach nawet nie miałam pojęcia, że istnieją!

Większość ciekawostek interesująca, inne dość nudnawe a niektóre zaskakujące np. jak powstał mit o korelacji szczepionek i autyzmu (wszyscy wiemy, że to mit – prawda?). Idealna książka, gdy potrzebujemy czegoś lekkiego do poczytania podczas krótkich przerw.

 

„Włam się do mózgu”

Książka nauczy nas jak nudną i żmudną czynność zamienić na przydatną i mniej uciążliwą – czyż nie cudownie? W końcu całe życie uczymy się nowych rzeczy – czy tego chcemy, czy też nie.

Książka opisuje 13 różnych metod – od najprostszych i popularnych (np. fiszki) po nieco bardziej skomplikowane (np. pałac pamięci – kto oglądał Sherlocka Holmesa ten wie o co chodzi). Złudne staje się stwierdzenie, że czas poświęcony na przygotowanie się do nauki to czas stracony, wręcz przeciwnie – zyskamy na szybszym przyswajaniu wiedzy!

Ja jestem świeżo po skończonych studiach, ale na pewno przetestuję kilka metod podczas nauki języka angielskiego choć spodziewam się, że zmiana nawyków nie przyjdzie łatwo 📖

Początkowo sposób pisania dla niektórych może okazać się niezbyt zabawny, jednak po kilku rozdziałach specyficzny styl przestaje razić 😉 Obie książki są rajem dla wzrokowców, gdyż zawierają ciekawe grafiki i zdjęcia a treść nie jest ułożona w jednolity blok.

 

Na podziw zasługuje również niezwykle szeroka bibliografia! Ogrom odnośników do badań naukowych cały czas mnie zachwyca 😮

 

Pamiętajcie, że każdy zakupiony egzemplarz książki wydawnictwa Altenberg funduje jeden obiad w programie Pajacyk 🍝

Skip to content