Książki

Serie książkowe, które chcę przeczytać

Ja bardzo lubię czytać serie, ale najbardziej lubię te, które są już zakończone! Żeby nie musieć czekać nie wiadomo ile czasu na dokończenie historii 🙈

FANTASY, SCIENCE FICTION
Maria Turtschaninoff „Kroniki Czerwonego Klasztoru”
Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie. Mieszkające w nim siostry wierzą w duchową opiekę Pramatki i siłę wiedzy. Pewnego dnia do klasztoru przybywa Jai. Maresi zaprzyjaźnia się z nią. Jai w domu rodzinnym przeżyła dramat, który powraca do niej co noc w koszmarach sennych. Pobyt w klasztorze ma uchronić ją przed zemstą okrutnego ojca. Jednak ten poprzysiągł, że odnajdzie córkę, gdziekolwiek by była. Wreszcie jego statek cumuje u wybrzeża wyspy. W wydarzenia wkraczają tajemne moce…
Aneta Jadowska „Heksalogia o Wiedźmie”

Na stronie Anety Jadowskiej jest rozpiska, w jakiej kolejności powinno się czytać i na pierwszym miejscu jest „Złodziej dusz”.

Oficjalnie policjantka. Trudny charakter, ale świetne statystyki rozwiązanych spraw. Nieoficjalnie – wiedźma, która dzieli swój czas między toruński komisariat a Thorn – alternatywne miasto, gdzie mieszkają magiczni. Do perfekcji opanowała utrzymywanie tych światów w równowadze i kompletnej izolacji. Do czasu.

W Thornie giną istoty nadprzyrodzone i to Dora ma znaleźć sprawcę. W Toruniu dyskretne korzystanie z magii w trakcie śledztwa odbija jej się solidną czkawką. Na szczęście nie jest z tym wszystkim sama – wspiera ją Miron, wnuk Lucyfera.

Akcja, emocje i humor – jedyna i niepowtarzalna wiedźma Dora Wilk powraca w nowym wydaniu i lepszej formie niż kiedykolwiek. Jedna z najpopularniejszych serii urban fantasy w świeżej odsłonie.
Neal Shusterman „Żniwa śmierci”

Świat, w którym ludzkość pokonała śmierć. Świat, w którym pojawił się zawód „kosiarza”, który eliminuje ludzi, by kontrolować wielkość populacji.

Książki bardzo mnie zaciekawiły, ale poczekam aż trzeci tom zostanie wydany w języku polskim (mam nadzieję, że tak się stanie!), bo nie chcę żeby historia mi się nagle urwała…

Andrzej Sapkowski „Wiedźmin Geralt z Rivii”

Wiedźmin nigdy mnie do siebie nie przyciągał, ale gdy obejrzałam serial… To stwierdziłam, że książki też by wypadało przeczytać. Może nie są to najbliższe plany, ale są! 

Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się rozmaitego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory dżinn, potrafiący zamienić życie spokojnego miasta w koszmar, się trafi.

Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba zawodowca. WIEDŹMINA.

KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER
Aneta Jadowska „Garstka z Ustki”

Kryminał, Ustka, fajne okładki – tyle wiem, ale rzadko czytam polskich autorów, więc czas to troszkę nadrobić 🙄

Arthur Conan Doyle „Sherlock Holmes”

Sherlock Holmes, czyli najbardziej znany detektyw – inteligentny, szalony, rozbrajający. Film o Sherlocku oglądałam, serial o Sherlocku oglądałam, więc teraz czas na książki 😍

Na uwagę zasługuje zbiorcze wydanie wszystkich dziewięciu opowiadań – 1108 stron dobroci 


LITERATURA MŁODZIEŻOWA
Ashley Poston

„Kopciuszek”, „Książę i Żebrak”, „Piękna i Bestia” we współczesnym wydaniu – idealny powrót do dzieciństwa 😇

Paulina Hendel „Żniwiarz”
Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”

Czy ktoś tutaj nie oglądał Igrzysk Śmierci? Jeśli tak, to konieczne nadrób zaległości! 

W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa sie okrutne telewizyjne show - Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastolenia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy... Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.

LITERATURA PIĘKNA
Margaret Atwood „Opowieść podręcznej”
Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.
Carlos Ruiz Zafón „Cmentarz Zapomnianych Książek”
Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.
Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich

Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich to seria wydawana przez Wydawnictwo Poznańskie w latach 1956–1990, a w 2018 roku została wznowiona. Znajdziemy tutaj opowieści, dramaty, klasykę oraz sagi.

Niewiele wiem o poszczególnych pozycjach, ale dobre opinie słyszałam o książkach „Życie Sus”, „Blizna” oraz „Poparzone dziecko”, natomiast „Oczy z Rigela” dopiero będą miały premierę – 2 września 2020 roku.

Kolejnością czytania nie musimy się przejmować, gdyż nie są to kolejne tomy, tylko osobne historie.

A Ty lubisz serie książkowe, czy wolisz pojedyncze pozycje? Zaciekawił Cię któryś z tytułów?

Źródło fotografii: lubimyczytac.pl; google.com
Źródło opisów: lubimyczytac.pl

Skip to content